چرا باید سایت فروشگاهی داشته باشیم

چرا باید سایت فروشگاهی داشته باشیم

فهرست محتوا

چرا باید سایت فروشگاهی داشته باشیم؟امروزه فروشگاه های فیزیکی بدون حضور آنلاین دیگر کافی نیستند. فرآیند خرید مصرف کننده تغییر کرده است و امروزه اولین قدم همیشه انجام یک تحقیق آنلاین است. به این ترتیب، شرکت هایی که بهترین حضور آنلاین را دارند و به ویژه آنهایی که فرصت خرید مستقیم از طریق اینترنت را ارائه می دهند، آنهایی هستند که مصرف کنندگان را در زمانی که بیشترین علاقه و استقبال را دارند به طرف خود جذب  می کنند. اینها کسانی هستند که وب‌سایت‌هایشان برای موتورهای جستجو مانند گوگل و… بهینه‌سازی شده‌اند، می‌دانند چگونه روی بازاریابی دیجیتال حساب باز کنند و می‌دانند که هرچه تجربه شما بهتر باشد، کاربران بیشتر وسوسه می‌شوند که محصولاتشان را به جای رقبایشان بخرند.

در ادامه چند مورد از دلیل هایی که شما به یک سایت فروشگاهی نیاز دارید را به شما می گوییم:

دسترسی بیشتر و آسان تر از طریق اینترنت

فروشگاه ها امروزه در سر تا سر کشور وجود دارند و به صورت فیزیکی محصولات خود را می فروشند.اما فروشگاه ها فقط می توانند منطقه محدودی را پوشش دهند و برای نشان دادن و عرضه محصولات خود نیاز به یک سایت دارند.

با یک سایت فروشگاهی این امکان فراهم میشود که شما بدون هیچ محدودیت مکانی دامنه فروش خود را به راحتی گسترش دهید.

سایت فروشگاهی شما همیشه باز است

با داشتن سایت فروشگاهی هیچوقت از فروش دست نکشید.

شما حتی میتوانید در طول ساعات غیرکاری و استراحت خود هم محصولات خود را به مشتریان ارائه دهید و به صورت 24 ساعته محصولات خود را بفروشید. و دیگر نگران از دست دادن مشتری هایی که در این ساعت ها به خرید می انجامند نباشید.

سایت فروشگاهی

خرید راحت و آسوده از نگاه مشتریان

خیلی افراد هستند که وقت یا حوصله خرید حضوری را به هر دلیلی ندارند، و آنها ترجیح می دهند در خانه و با استفاده اینترنت محصولات خود را خریداری کنند که با داشتن سایت فروشگاهی آن ها به راحتی محصول خود را انتخاب،به راحتی مبلغ آن را به صورت اینترنتی پرداخت و دم در خونه محصول مورد نظر را تحویل میگیرند.

آسان بودن اعمال تخفیف بر روی محصولات

شاید شما محصول خاصی را در فروشگاهتان برای مشتری ها اعمال تخفیف کنید اما مشتری ها تا وارد نشدن به مغازه یا فروشگاه شما متوجه تخفیف های شما نمیشوند.

اما شما به راحتی در سایت میتوانید هر محصول در همان زمانی که بخواهید اعمال تخفیف کنید و آن را در صفحه اول و جلوی چشم مشتریان خود قرار دهید.

حتی شما قابلیت ساخت کد تخفیف هم دارا هستید برای مثال میتوانید به مشتری وعده دهید پس از 5 خرید متوالی به آنها یک کد تخفیف 50 درصدی خرید از سایت را به آنها می دهید،یا حتی میتوانید با عقد قرارداد با سایت های دیگر در زمینه های مختلف از آنها بخوایید کد تخفیف شمارا به عنوان جایزه به مشتری ها بدهند تا مشتریان از سایت های گوناگون دیگر به سمت فرشوگاه اینترنتی شما بشتابند.

پشتیبانی 24 ساعته سریع و رایگان

گاهی فردی پس خرید محصولی از خرید آن پشیمان میشود و تصمیم به پس دادن یا تعویض آن محصول میگیرد، اما ممکن است مشتری از راه دوری به فروشگاه شما آمده باشد و وقت آمدن دوباره به فروشگاه شمارا نداشته باشد.یا مغازه یا فروشگاه شما روز معینی در هفته تعطیل باشد و آن فرد بخاطر تعطیل بودن شما نتواند به کاری که با محصول خود داشته برسد.

اما شما در سایت فروشگاهی میتوانید به صورت 24 ساعته به مشتریان خود پشتیبانی رایگان اختصاص دهید از طریق:شماره تلفن،ایمیل و یا چت آنلاین تا مشتریان جواب سوال خود را در کوتاه ترین زمان و شما در راحت ترین حالت ممکن به آن ها بدهید.

سایت فروشگاهی

داشتن بخش پاسخ سوالات متداول

احتمالا برای شما هم پیش آمده که مشتری ها سوال های تکراری و شبیه به هم را زیاد از شما بپرسند و شما از جواب دادن همیشگی به سوال های تکراری خسته شده باشید.

با داشتن سایت می توانید بخش مجزایی از پشتیبانی را با نام سوال های متداول را دارا باشید.

در این بخش می توانید به سوال های تکراری که اکثرا مشتری ها از شما میپرسند پاسخ دهید و از مشتریان بخواهید قبل از پرسیدن سوال خود به این بخش مراجعه کنند و بعد اگر باز هم جواب سوال خود را نگرفتند با شما در ارتباط باشند.

امکان داشتن بخش نظرسنجی و ارتباط با ما

در سایت فروشگاهی امکان قرار دادن بخش نظرسنجی وجود دارد.

از طریق این بخش مشتریان به صورت کلی یا به صورت مجزا می توانند به محصولات شما نظر یا به آنها امتیاز بدهند. این بخش بسیار به کسب و کار شما کمک میکند چون مشتری ها راحت تر به محصولات شما اعتماد میکنند و آنها را خریداری میکنند و شما ام عیب و ایراد های محصولات خود را شناسایی و آنها را از بین میبرید.

در بخش ارتباط با ما هم معمولا ارتباط مشتری با مدیریت سایت و ارتباط با بخش فنی وجود دارد.

برای مثال اگر قسمتی از بخش فنی سایت به مشکل برخورد مشتری آن را به مدیریت سایت گزارش دهد تا شما متوجه ایراد سایت خود شوید و آن را رفع کنید.

توجه داشته باشید بخش پشتیبانی و ارتباط با ما دو بخش مجزا هستند.

امکان راه اندازی کسب و کار در هر مکانی که بخواهید

متاسفانه امروزه به دلیل گران شدن قیمت اجاره مغازه یا فروشگاه برای راه اندازی کسب و کار فروشگاهی به سرمایه وسیعی نیازمند هستید، و شما مجبور به خرید یا اجاره مغازه کوچک تر یا دور تر از محلی که قصد راه اندازی کسب و کار خود را دارید بگیرید.

اما شما با داشتن سایت فروشگاهی میتوانید در هر موقعیت و در هر مکان محصولات خود را بفروشید.

یعنی شما حتی میتوانید به راحتی حتی در منزل خودتان به فروش محصولات خود مشغول شوید و دیگر نگران اجاره های گران مغازه یا فروشگاه ها نباشید.

خرید و پرداخت محصولات با استفاده از درگاه پرداخت اینترنتی

شما به راحتی میتوانید با استفاده از یک درگاه پرداخت اینترنتی محصولات خود را بفروشید.

در این امر مشتریان پس از مراجعه به سایت و یافتن محصول مورد نظر خود دیگر نیاز به رفتن به خودپرداز و واریز مبلغ کالای مورد نظر به شما نیستند،آنها به راحتی با استفاده کارت های عضو شبکه شتاب و رمز اینرنتی قادر  به پرداخت وجه محصول مورد نظر هستند.

نماد الکترونیک

البته لازم به ذکر کردن برای کسب و جذب اعتماد مشتری که با خیال آسوده اطلاعات کارت بانکی خود را در اختیار شما بزارد شما به یک نماد الکترونیکی در سایت فروشگاهی خود نیاز پیدا میکنید.

بروزرسانی محصولات

شما با استفاده از سایت فروشگاهی میتوانید به راحتی و در هر زمان محصولات خود را بروزرسانی کنید.

یعنی شما میتوانید قیمت،تعداد موجودی کالا،عکس کالای موردنظر و… را در سایت بروزرسانی کنید آن هم در روزهایی که هر روز قیمت ها تغییر میکند.

دسته بندی محصولات در سایت

شما در سایت خود میتوانید محصولات خود را دسته بندی کنید، برای مثال شما یک سایت فروش لباس را دارا هستید و همه نوع لباس را در سایت خود می فروشید، اما مشتری به دنبال محصول خاصی مانند کفش میگردد شما با دسته بندی محصولات خود فضای مناسب و مرتبی را به مشتری اراعه میدهید تا مشتری از طریق بخش دسته بندی محصولات کالای مورد نظر را یافت کند.

چرا باید سایت فروشگاهی داشته باشیم

رعایت اصول بهینه سازی سئو در سایت

توجه داشته باشید با تمامی موارد ذکر شده حتما سایت شما باید بهینه سازی شده باشد و بهترین راه استفاده از یک متخصص سئو است.

چرا باید سایت فروشگاهی داشته باشیم؟

خب همانطور که در این مقاله خواندیم داشتن سایت فروشگاهی یکی از راه ها خوب برای افزایش درآمد شما میباشد و باعث میشود تا بتوانید شما مشتری های بیشتری پیدا کنید و درآمد خیلی زیاد تری داشته باشید شما میتوانید برای این کار اقدام به طراحی سایت خود کنید تا بتوانید محصول های خود را برای مشتری های خود به نمایش بزارید و هرچه سریع تر به در امد های بالایی میتوانید برسید.

آخرین پست ها
سوال خود را بپرسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان سئو