نکات طراحی سایت

11 تا از نکات طراحی سایت

فهرست محتوا

مطمعنا عملکرد کسب کار اینترنتی شما تا حد بسیار زیاده به سایت شما وابسته است. برای هرچه بهتر شدن سایت خود باید نکات طراحی سایت را در نظر بگیرید با ما همراه باشید…

طراحی سایت در مرحله اول باید با در نظر گرفتن نیاز های کاربران انجام شود و برنامه ریزی غلط و جلو رفتن اشتباه منجر به از دست دادن سایت،مسائل امنیتی،فروپاشی سایت و… می شود. امروز ما در این مقاله 11 تا از نکات طراحی سایت را به شما میگیم عواملی که با رعایت کردن آن ها میتوانید یک سایت شکست ناپذیر داشته باشید. پس با تیم لینک وبو همراه باشید.

نکات طراحی سایت برای جذب کاربران

1:تعیین هدف

قبل از هر نکته ای یکی از مواردی که باید در همان درجه اول به آن توجه کنید تعیین هدف است؛ تعیین هدف باعث جهت گیری درست کسب و کار شما از همان اول میشود پس باید بخش های طراحی سایت متنساب با هدف شما انجام شود.

2:انتخاب کردن منوی مناسب

یکی از مهم ترین نکات طراحی سایت به آن توجه داشته باشید نحوه چیدمان منو سایت است. منوی سایت می تواند یک راهنمای بسیار خوب برای کاربران سایت شما باشد.

در انتخاب نوع منو به این موضوع دقت داشته باشید که کاربران شما بتوانند به راحتی صفحات مختلف سایت شما را ببینند و تعویض صفحات به راحتی انجام گیرد . در طراحی منو و زیرمنو سعی کنید از یک ساختار درختی استفاده کنید به گونه ای که بخش های مهم سایت بطور واضح در آن مشخص شده باشد و صفحات مربوط به هر کدام از بخشها به صورت زیر مجموعه آن بخش نمایش داده شوند .

طراحی سایت

3: رنگ بندی،تصاویر،فونت و لینک کردن مناسب

یکی دیگر از نکات طراحی سایت در پس زمینه سایت استفاده از عکس همیشه بد نیست. اگه عکس خوب و مرتبط با کسب و کار خود را قرار دهید میتوانید کاربران را جذب کنید یکی از دلایل آن این است که تصاویر تاثیر زیادی بر انسان می گذارد پس انتخاب یک عکس خوب و رنگ بندی مناسب تاثیر فوق العاده ای را روی کاربران بگذارید.

توجه داشته باشید به موضوع رنگ بندی و نوع فونت نیز باید دقت زیادی کرد. استفاده از رنگ های تیره رو سایت های فروشگاهی به دلیل تست روانشناسی رنگ ها پیشنهاد نمیشود همینطور بالعکس « یعنی از استفاده رنگ های خیلی روشن هم باعث مصنوعی و بی روح شدن سایت میشود. تم و رنگ بندی مناسب بر خلاف باور غلط میتواند تاثیر بسیار زیادی در دیده شدن سایت شما داشته باشد و یکی از مهم ترین اصول طراحی سایت است.

بجز صفحه اصلی تمامی صفحات باید فونت تم و رنگ بندی مناسب را داشته باشند.

4:نکات سئو در طراحی وب

همانطور که در مقاله چرا باید به سئو اهمیت بدیم؛ به شما گفتیم سئو یکی از اصول طراحی وب است. جهت رتبه گرفتن در گوگل و باقی موتور های جستجو مانند بینک و… شما نیاز به بهینه سازی سئو سایت دارید که با بهینه سازی درست و خوب میتوانید با کمترین هزینه ممکن مشتریان را به سایت خود جذب کنید به تکنیک جذب کردن از طریق گوگل کلیک ارگانیک هم گفته میشود که به کاربرانی می گویند که در گوگل روی سایت شما کلیک میکنند.

یکی از مواردی که در قرارگیری وب سایت در صدر فهرست موتورهای جست وجو بسیار اهمیت دارد، رعایت کردن استاندارد های کد نویسی است.موتور های جستجو به صورت خودکار دنبال مطالب سایت های شما می گردند تا در صورت صلاحیت آن را در بانک اطلاعاتی خود قرار دهند. اگر در زمان جستجو در صفحات سایت به دلیل کد های نوشته شده سردرگم شوند از مطالب سایت شما می گذرند و سایت شما افت میکند.

سئو طراحی سایت

5:نکات گرافیکی طراحی وب

شاید می توان به جرات گفت که گرافیک سایت، جزو مهم ترین نکات طراحی سایت و پایه ترین اصل در جذب مخاطب و کاربر می باشد. ایجاد گرافیک سایت حرفه ای می تواند موجب اعتبار بخشیدن به سایت شما شود. 

در کنار گرافیک مناسب استفاده از تصاویر گرافیکی و زیبا می تواند باعث ایجاد جذابیت در سایت شود تصویری زیبا از سایت شما در ذهن کاربر حک شود.

صفحه اول سایت مهمترین صفحه سایت است،که جلوه سایت و کسب و کار شمارا نشان می دهد ممکن است کاربران بعضی از صفحات شما را نبینند اما 100% از صفحه اول سایت شما حداقل یکبار هم که شده بازدید میکنند.

6:تطابق دادن سایت با تمامی مرورگر ها

شاید شما پس از طراحی سایت خود آن را فقط در یک مرورگر چک کنید و همه چیز به درستی اجرا شود مثلا با مرورگر Google Chrome سایت خود را چک میکنید و کاملا سالم و بدون ایراد است اما با مرورگر Mozilla Firefox سایت شما دارای باگ و ایراد امنیتی باشد.

متاسفانه به دلیل طولانی بودن این پروسه اکثر کسانی که طراحی سایت انجام میدهند این موضوع را نادیده میگیرند اما باید توجه داشته باشید کاربران از مرورگر های مختلفی استفاده کنند و پس از داشتن ارادات و باگ های سایت شما دیگر از سایت بازدید نکنند.

7:سرعت بالا آمدن و اجرا شدن سایت خود را چک کنید

یکی دیگر از نکاتی که در طراحی سایت باید بسیار زیاد به آن دقت کرد سرعت بارگذاری سایت می باشد.

سرعت بارگذاری شدن سایت شما یکی از اصول مهم در سئو سایت است،اگر سایت شما کند باشد و سرعت بارگذاری آن کم باشد باعث میشود کاربران در هنگام استفاده از سایت شما زود خسته و کلافه شوند و به سراغ سایت های دیگر بروند. معمولا علت کند بودن سایت کم حجم نکردن تصاویر سایت و یا کدنویسی غلط آن است.

سرعت طراحی سایت

8:انتخاب کردن دامنه مناسب برای سایت

برای شروع طراحی سایت خود باید به انتخاب درست دامنه یا دامین هویت سایت شما را در نظر بگیرید؛ دامنه همان آدرس اینترنتی سایت شما است و برای راه اندازی سایت بعد از خرید هاست شما نیاز به یک دامنه دارید. شما باید دامنه ای را انتخاب کنید که به کسب و کار شما مرتبط باشد و کاربران با دیدن دامنه شما بتوانند حدس بزنند که محتوای سایت شما در مورد چه چیزی می باشد و شروع به طراحی سایت خود کنید.

9:عضویت در شبکه های اجتماعی

یکی از پرطرفدار ترین پلتفرم های دنیای اینترنت شبکه های اجتماعی می باشد. اکثر سایت های معروف فروشگاهی دارای شبکه های اجتماعی از جمله اینستاگرام هستند. شما با عضویت در اینستاگرام می توانید سایت خود را در شبکه های اجتماعی تبلیغ کنید و کاربران را از این شبکه ها به سمت سایت خود بکشونید.

10:فرآیند خرید سایت را تا جای ممکن آسان سازی کنید

یکی از مشکلات کسب و کار در شبکه های اجتماعی سخت بودن مراحل خرید مشتریان است. شبکه های اجتماعی از جمله اینستاگرام دارای امکان پرداخت مستقیم ندارند و مشتریان باید مبلغ مورد نظر را کارت به کارت کنند که این عمل برای کسانی که تحت هر شرایطی نمیتوانند از طریق موبایل خود انتقال وجه بدهند مجبور به رفتن به سمت دستگاه های خودپرداز هستند.

اما در سایت ها به دلیل داشتن امکان پرداخت مستقیم و ساخت درگاه میتوانید در کمترین زمان ممکن محصولات خود را به مشتری بفروشید، فقط به این موضوع توجه داشته باشید که تا حد امکان این پروسه را آسان سازی کنید تا جایی که مشتری احتیاجی به کلیک کردن بیشتر از 3 یا 4 بار نداشته باشند.

11:نکته طلایی قانون 5 ثانیه

توجه داشته باشید که شما فقط 5 ثانیه فرصت دارید تا هدف ها و محتوای سایت خود را به کاربر معرفی و آن را جذب نمایید.

پرطرفداار ترین دکمه در فضای وب دکمه back می باشد، اگر شما نتوانید پاسخگو نیاز کاربران و مشتری های خود باشید و پس از ورود آن ها به سایت باعث سردرگمی آن ها شوید سریعا از دکمه back استفاده میکنند و از سایت خارج میشنود. پس مطمعن شوید که بتوانید ویژگیهای سایت خود را به سرعت به مخاطب خود نشان دهید و چیزی که کاربر بخاطر آن به سایت شما مراجعه کرده را به آن نشان دهید تا کاربر دلیلی برای ماندن در سایت شما را داشته باشد.

اگر از خواندن این مقاله لذت بردید و برای شما مفید بودن با گزاشتن نظر میتوانید به ما کمک کنید امیدوارم از خواندن این مقاله لذت برده باشید.

آخرین پست ها
سوال خود را بپرسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان سئو