سایت یا اینستاگرام

سایت یا اینستاگرام(کدام پولساز تر است؟)

فهرست محتوا

سایت یا اینستاگرام؟این سوال شاید برای شما هم پیش بیاد که کدام یک برای شما پول ساز تر است؟


در این روز ها که اینستاگرام در کشور ما دچار مشکل شده است بیشتر کسب و کار ها در اینستاگرام به مشکل خورده اند و به سمت طراحی سایت خود برای فروشگاه که دارد آمده اند با ما همراه باشید تا به شما بگویم که کدام یک برای شما پول ساز تر است.


متاسفانه در روزهای آتی بدلیل مشکل فیلترینگ و قطعی اینترنت، اینستاگرام که یکی از بزرگترین راه های کسب درآمد اینترنتی و دیجیتال مارکتینگ است با مشکل مواجه شده به همین دلیل به تازگی داشتن یک سایت که سرور آن در کشور پشتیبانی میشود به شما کمک میکند که با کمترین مشکل به راحتی کسب و کار خودرا در دیجیتال مارکتینگ ادامه دهید با دسترسی راحت تر هم برای شمایی که دارای کسب و کار هستید و هم برای مشتریان شما.


با این حال چند مورد از معایب و مزایای اینستاگرام و سایت را با هم بررسی میکنیم و تصمیم گیری این مورد را به عهده خود شما می گذاریم.

مزایای اینستاگرام

رایگان بودن اینستاگرام

برای شروع کار در دیجیتال مارکتینگ به دلیل نداشتن درآمد اولیه یکی از بهترین راه ها برای شروع کسب و کار اینستاگرام است چون داشتن پیج در اینستاگرام کاملا رایگان است.


به راحتی دیده شدن امروزه به دلیل معروف بودن شبکه های اجتماعی و دارا بودن آن ها در موبایل های تمامی افراد چه کوچیک چه بزرگ با کمی بازارگرمی و تلاش میتوانید به راحتی پیج خود را گسترش دهید.

پرطرفدار بودن

همانطور که در مورد قبلی هم گفتیم امروزه شبکه های اجتماعی جزو معروف ترین برنامه ها در اینترنت هستند و کمتر کسی هست که آن هارا دارا نباشد و از کوچیک و بزرگ این برنامه پرطرفدار را دارا هستند و هرروز بسیاری از وقت خود را در شبکه های می گذرانند

معایب دیجیتال مارکتینگ با اینستاگرام

دارا نبودن امکان بروزرسانی محصولات

امروزه به دلیل بالا پایین رفتن و تلاطم زیاد قیمت ها باید هرروز قیمت های محصولات خود را تغییر بدهید،یا شاید پس از اتمام موجودی محصولات خود مجبور به پاک کردن پست مربوطه شوید و پس از موجود کردن آن دوباره آن را پست کنید.

که یک پروسه زمان بر و خسته کننده در طولانی مدت میشود،متاسفانه در اینستاگرام امکان بروزرسانی پست ها وجود ندارد و شما مجبور به اقدامات سخت تری هستید.


نداشتن دسته بندی محصولات

شاید برای شماهم پیش آمده باشه که بخواید یک محصول خاصی را در یک پیج پیدا کنید اما به دلیل نداشتن دسته بندی محصولات در اینستاگرام باید مدت ها حتی ساعت ها دنبال محصول مورد نظر بگردید.مثلا در یک پیج فروش لباس دنبال کفش باشید.

نداشتن درگاه پرداخت و سخت بودن پرداخت اینترنتی

متاسفانه در اینستاگرام به دلیل ممکن نبودن متصل کردن آن به درگاه پرداختی در ایران برای فروش محصولات باید شماره کارت خود را به مشتری بدهید و آن برای شما وجه موردنظر را کارت به کارت کند.

و به دلیل سخت بودن و طولانی بودن این پروسه و مشتری های زیاد این روند پرداخت به مرور کسل کننده میشود در حدی که حتی شاید خریدار از خرید خود منصرف شود. حتی امکان کلاهبرداری به دلیل وجود برنامه های کارت به کارت فیک هم وجود دارد.


سایت یا اینستاگرام

مشکل فیلترینگ

و اما میرسیم به یکی از بزرگترین مشکل های امروزه اینستاگرام فیلترینگ و قطعی بزرگترین مشکل کسب و کارهای اینترنتی در شبکه های اجتماعی است که میتواند به راحتی کسب کارشما را مختل و حتی از بین ببرد و ممکن است به همین راحتی کسب و کار خود را برای همیشه از دست بدهید.

مزایا و معایب داشتن سایت اینترنتی

دارا بودن امکان بروزرسانی محصولات

در سایت شما قابلیت بروزرسانی محصول خود مانند: قیمت،موجودی محصول،اعمال تخفیف را دارید میتوانید هرموقع که دوست داشتید قیمت آن را تغییر بدید،موجودی آن محصول را تعیین کنید برای مثال شما از محصول مورد نظر تعداد 20 عدد را دارا هستید و با خرید مشتری این تعداد کم میشود و وقتی تمام شود آن محصول به موضع اتمام موجودی تعویض می گردد.

می توانید رو محصولات تخفیف اعمال کنید و حتی در صورت عوض شدن و بهتر شدن تصویر محصول آن را تغییر دهید.

دارا بودن امکان دسته بندی محصولات

اگر مشتری بر فرض مثال در سایت خدمات کامپیوتری به دنبال مانیتور باشد به راحتی با دسته بندی محصولات میتواند به سرعت به آن دسترسی داشته باشد.

امکان وصل کردن سایت به درگاه پرداخت اینترنتی

با داشتن درگاه پرداخت در سایت می توانید به راحتی آب خوردن خرید فروش کنید بدون نیاز به پیگیری مشتری و داشتن تاریخ و مبلغ دقیق پول واریزی امروزه به راحتی میتوانید با احراز هویت در سایت های درگاه پرداخت مانند زرین پال یکی از این درگاه های پرداخت را دارا باشید.

نداشتن مشکل فیلترینگ

به دلیل داخلی بودن سایت دسترسی آن در کشور بسیار راحت بوده و دیگر نگرانی برای وصل شدن سایت و فیلترینگ وجود ندارد و استرسی برای دست دادن سایت ندارید.

امکان سرچ و جستجوی محصول مورد نظر بین صدها محصول

بر خلاف اینستاگرام با داشتن سایت میتوانید به راحتی بستر جستجوی محصول را برای مشتریان خود فراهم کنید تا آن ها بتوانند به راحتی بین صدها محصول شما محصول مورد نظر خود را در کمترین زمان ممکن و به راحتی پیدا کنند.

سایت یا اینستاگرام

معایب داشتن سایت اینترنتی در کسب و کار اینترنتی

هزینه راه اندازی سایت

متاسفانه راه اندازی و داشتن سایت رایگان نیست و برای راه اندازی و نگهداری باید کمی هزینه کرد مانند خرید دامین و هاست سرور برای سایت.اما اگر سایت خود را محبوب کنید و فروش خود را بالا ببرید این هزینه از نظر شما بسیار ناچیز میشود.

نیاز داشتن زمان بیشتر برای دیده شدن و محبوب شدن

به دلیل وجود هزاران سایت اینترنتی و الگوریتم گوگل ممکن است برای دیده شدن کمی به زحمت بیشتری بی افتید و باید با از یک متخصص سئو کمک بگیرید تا سئو سایت را بهبود ببخشید.


بهتر است از متخصص سئو کمک بگیرید تا سایت شمارا در مسیر درستی قرار دهد تا بتوانید به سرعت پیشرفت کنید و از طولانی بودن این پروسه به بهترین شکل بکاهید.

بالاخره کدوم بهتره؟! سایت یا اینستاگرام؟

سایت یا اینستاگرام؛در کل اگر آدم آینده نگری هستید و میخواهید کسب و کار خودرا به مدت طولانی ادامه دهید و پیشرفت چشمگیری میخواهید.

داشتن سایت به شما کمک میکنه که محصولات خود را به راحتی بفروشید و کسب و کار طولانی مدت با جای پیشرفت بسیار بالا را دارا باشید.


البته دور از ذهن نیست که اینستاگرام هم به پیشرفت شما بسیار کمک میکند. می توانید از اینستاگرام به عنوان راهی برای تبلیغ سایت خود استفاده کنید اما با استفاده از سایت میتوانید حتی پیج اینستاگرامی خود را بالا بیاورید.


اگر به کسب کارهای معروف دیجیتال مارکتینگ نگاهی بی اندازید مانند دیجی کالا میبینید که با استفاده از سایت و اپ محصولات خود را می فروشند و از اینستاگرام و دیگر شبکه های اجتماعی فقط به جهت تبلیغ محصولات خود استفاده میکنند.


نتیجه گیری

خب دوستان همانطور که در این مقاله خواندید مزایای سایت داشتن برای شما بیشتر است و ما به شما پیشنهاد میکنیم که از سایت استفاده کنید تا راحت تر،بهتر،سریع تر،با بازدهی بالا و به صورت طولانی مدت محصولات خود را بفروشید.

اگر مقاله سایت یا اینستاگرام براتون مفید بود حتما در همینجا نظرات خود را بزارید و آن را با دوستاتون به اشتراک بزارید.

امیدورام از خواندن این مقاله لذت برده باشید.

آخرین پست ها
سوال خود را بپرسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان سئو