سئو داخلی چیست ؟

سئو داخلی «On-Page SEO» چیست ؟

فهرست محتوا

سئو داخلی، تمرین بهینه سازی عناصر در وب سایت شما، مانند سرعت صفحه و چگالی کلمات کلیدی، در مقابل عوامل خارج از وب سایت شما، مانند بک لینک های خارجی، برای بهبود رتبه و دیده شدن سایت در موتورهای جستجو است. دراین مقاله، به مفهوم سئو داخلی، عوامل مهم آن، ونکات کلیدی برای بهبود آن پرداخته خواهد شد.

فرق سئو داخلی با سئو خارجی در چیست ؟

سئو داخلی

سئو داخلی با سئو خارجی متفاوت است. سئو داخلی به تمامی کارهایی گفته می شود که در داخل سایت شما انجام می شود مانند بهینه سازی محتوا شما و ساده سازی کار با سایت، برای افزایش رتبه جستجوی شما.

سئو خارجی

سئو خارجی به اقداماتی گفته می شود که از وب سایت شما انجام می شود، مانند کسب بک لینک از سایر سایت های معتبر، برای افزایش رتبه جستجوی شما.

سئو موفق به ترکیبی از سئو داخلی و سئو خارجی نیاز دارد. اگر به دنبال اطلاعات بیشتری برای سئو خارجی هستید می توانید به قسمت سئو خارجی ما سر بزنید !

چرا باید سئو داخلی انجام بدیم ؟

سئو داخلی باعث میشه رتبه شما در جستجو ها بهبود پیدا کند و دیدن و ورودی های سایت افزایش پیدا کند. نتایج سئو داخلی زمان بر است، اما زمانی که استراتژی سئوی شما شروع به کار کرد، می تواند رتبه و فروش آنلاین شما را افزایش دهد.

سئو داخلی شامل چه چیزهایی هست ؟

  • تاثیر کلمات کلیدی در سئو داخلی
  • ساختار URL در سئو داخلی
  • متادیسکریپشن در سئو داخلی
  • هدینگ ها در سئو داخلی
  • محتوا در سئو
  • لینک سازی داخلی در سئو
  • بهینه سازی تصاویر در سئو داخلی
  • تاثیر کلمات کلیدی در سئو داخلی
  • سازگاری با موبایل در سئو

هر صفحه در سایت شما باید حاوی محتوای متنی باشد که موضوع صفحه را مورد بحث قرار دهد.

حتی صفحاتی که معمولاً بهینه‌سازی نشده‌اند، مانند صفحه «تماس با ما»، می‌توانند به کسب و کار شما کمک کنند تا به صورت آنلاین شناخته شود. استفاده از کلمات کلیدی در سراسر متن صفحه شما به گوگل کمک می کند تا آن را بخواند و آن را به طور مناسب رتبه بندی کند.

شما باید کلمات کلیدی را برای هر صفحه در سایت خود تحقیق و جمع آوری کنید. ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی مانند KeywordsFX و Keywordtool.io می‌توانند به شما در درک کلمات کلیدی مرتبط با محصولات و خدمات شما کمک کنند.

برای تعیین اینکه کدام کلمات کلیدی بیشترین ارزش را به شما می دهند، به معیارهای مفید مانند تعداد جستجو و رقابت ماهانه نگاه کنید.

در بیشتر موارد، شرکت‌های کوچک ‌تر روی کلمات کلیدی طولانی یا کلمات کلیدی با سه تا چهار کلمه تمرکز می‌کنند.

کلمات کلیدی دم بلند «Long Tail» اغلب میزان جستجوی ماهانه کمتری دارند، اما رقابت کمتری نیز دارند. زیرا آنها خاص تر هستند.

کمپین های سئو با عملکرد بالا حاوی کلمات کلیدی کوتاه و بلند هستند وعباراتی که انتخاب می کنید به کسب و کار و اهداف شما بستگی دارد.

ساختار URL در سئو داخلی

URL برای صفحات وب سایت شما باید شامل توضیحات مختصری از موضوع صفحه باشد.

به عنوان مثال، اگر صفحه ای درباره شرکت مهندسی در تهران دارید، یک URL خوب برای آن
گنجاندن کلمه کلیدی خود در URL خود به جای یک رشته طولانی از اعداد درهم، باعث می شود سایت شما راحت تر حرکت کند و به افراد ایده بهتری از موضوعات صفحه شما می دهد.

متادیسکریپشن در سئو داخلی

متا دیسکریپشن چیست ؟

توضیحات متا مستقیماً بر بهینه سازی صفحه شما تأثیر نمی گذارد. این یک ویژگی است که به کاربران کمک می کند، با این حال، درباره صفحه شما بیشتر بیاموزند. این واقعیت که گوگل عبارات جست و جوی کاربر را که در توضیحات متا شما ظاهر می شود، برجسته می کند، دلیل دیگری برای بهینه سازی توضیحات متا برای سئوی داخلی است.

کلمه کلیدی اصلی و مرتبط خود را در توضیحات متا خود برای دریافت بهترین نتایج قرار دهید.

هدینگ ها در سئو داخلی

از تگ ها برای موتورهای جستجو و کاربران استفاده کنید که باعث می شود محتوا برای کاربران خواناتر و قابل مشاهده ترباشد
همچنین می توانید کلمه کلیدی اصلی یا مرتبط خود را اضافه کنید.
ترتیب بندی بهینه و درست محتوا به گوگل میفهماند که درک بهتری از صفحه داشته باشد.

محتوا در سئو

محتوا برای بهینه سازی در صفحه بسیار مهم است.با محتوا، به کاربران دلیلی برای بازدید از سایت خود می دهید.
چه برای خواندن یک پست وبلاگ یا بررسی یک صفحه محصول، مردم محتوای شما را مرور می کنند. بهینه سازی محتوای شما می تواند به موتورهای جستجو کمک کند تا محتوای شما را درک کرده و رتبه بندی کنند، که می تواند منجر به یافتن وب سایت شما توسط افراد دیگر شود.

سئو داخلی برای محتوا

استفاده از کلمات کلیدی در سرفصل ها و پاراگراف ها

تقسیم کردن محتوای خود به عناوین قابل مشاهده

محتوای خود را با تصاویر مفید تکمیل کنید

اطمینان حاصل کنید که محتوای شما از املا و دستور زبان صحیح استفاده می کند

محتوای خود را قابل اعتماد و معتبر کنید

علاوه بر این، باید مرتباً صفحات جدیدی از محتوا را به سایت خود اضافه کنید تا موتورهای جستجو متوجه شوند که شما آنلاین هستید. می‌توانید این کار را با پست‌های وبلاگ جدید، و سایر استراتژی‌هایی انجام دهید که به Google نشان می‌دهند برای مشتریان خود سخت کار می‌کنید.

لینک سازی داخلی در سئو

هنگامی که صحبت از سئو داخلی صفحه می شود، پیوند داخلی اغلب نادیده گرفته می شود. با این حال، همانطور که سایت شما رشد می کند، توسعه یک فرآیند پیوند داخلی بسیار مهم است. این به این دلیل است که پیوند داخلی به خزنده ها گوگل «ربات ها» کمک می کند تا سایت شما را کشف کنند، محتوای جدید را کشف کنند و زمینه صفحات مختلف را درک کنند.

داشتن پیوند داخلی اندک یا بدون پیوند داخلی در صفحات شما بر توانایی کاربر برای دسترسی به محتوای سایت شما که برای آنها ارزشمند است تأثیر منفی می گذارد. و اگر نتوانند به آن دسترسی داشته باشند، (خودمونی J صفحه رو می بنده میره بیرون ازسایت)

بهینه سازی تصاویر در سئو داخلی

تصاویر برای SEO و همچنین کاربران اهمیت دارند. با تصاویر، می توانید محتوای خود را تجزیه کنید. همچنین می‌توانید زمینه را فراهم کنید، مانند فرآیندهای پیچیده یا ویژگی‌هایی که توصیف آنها دشوار است. تصاویر را در محتوای خود بگنجانید، از عکس های استوک گرفته تا گرافیک های سفارشی و اسکرین شات.

هنگام افزودن تصاویر به سایت خود، به یاد داشته باشید که تصاویر خود را فشرده کنید. چند رسانه ای بزرگ می تواند سرعت صفحه شما را کاهش دهد که می تواند بر رتبه شما تأثیر بگذارد. همچنین به یاد داشته باشید که متن جایگزین اضافه کنید، زیرا این جزئیات اضافی وب سایت شما را در دسترس تر می کند و می تواند به رتبه بندی در تصاویر گوگل کمک کند.

حتماً ویژگی‌های کاربردی مانند رونویسی برای ویدیوها و متن جایگزین برای تصاویر را نیز در نظر بگیرید. اینها مکان عالی دیگری برای گنجاندن کلمات کلیدی هدف شما هستند و ترکیب آنها می تواند به سازگاری سایت شما کمک کند.

سازگاری با موبایل در سئو

سازگار کردن موبایل در سئو

یک وب سایت سازگار با موبایل ضروری است زیرا بیش از 50 درصد از ترافیک اینترنت از دستگاه های تلفن همراه می آید. اگر افرادی که در گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها هستند نتوانند به سایت شما دسترسی داشته باشند، رتبه شما در نتایج جستجو کاهش می‌یابد.

به عنوان مثال، موتورهای جستجو مانند گوگل از سازگاری تلفن همراه یا پاسخگویی به عنوان یک عامل رتبه بندی استفاده می کنند. این بدان معناست که اگر سایت شما برای کاربران تلفن همراه بهینه نشده باشد، سرنخ ها و درآمد ارزشمندی را از دست خواهید داد.

سازگاری تلفن همراه دیگر یک پیشنهاد نیست. این یک الزام است، به خصوص اگر می خواهید برای کلمات کلیدی خود رتبه خوبی داشته باشید. گوگل زمانی که وب سایت شما را رتبه بندی می کند، سازگاری با موبایل را در نظر می گیرد. سازگاری کم = رتبه پایین.


کلام آخر

لینک وبو به شرکت‌ها کمک می‌کند تا با سئوداخلی رشد کنند، و با سال‌ها فعالیت در این صنعت، می‌دانیم که برخی از کسب‌وکارها زمان کافی برای پیاده‌سازی آن را ندارند. اینجاست که ما وارد می شویم.
ما همه استراتژی‌ ها و بهترین روش ‌ها را می‌دانیم تا مطمئن شویم کسب‌ وکار شما در بالای نتایج جستجو که برای کمک به رشد کسب ‌وکارتان نیاز دارید نشان داده می‌شود. تیم ما متشکل از متخصصان سئو به دنبال بهبود و تقویت نتایج شرکت شما است.

آخرین پست ها
سوال خود را بپرسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان سئو