سئو خارجی چیست؟

سئو خارجی (Off-Page) چیست؟

فهرست محتوا

سئو خارجی چیست؟ همانطور که در مقاله سئو چیست به شما عرض کردیم، سئو به معنای بهینه سازی سایت برای موتور جستجو می باشد و سئو به دو بخش سئو داخلی (On-page) و سئو خارجی (Off-page) تقسیم می شود که در این مقاله سئو خارجی را به طور کامل به شما معرفی خواهیم کرد.

سئو خارجی (Off-page) به معنای تمامی فعالیت ها و تکنیک هایی گفته میشود که در خارج از سایت برای بهینه سازی و ارتقای رتبه در موتور های جستجو استفاده میشود. به منظور فعالیت هایی از جمله فعالیت در شبکه های اجتماعی، لینک های خارجی، فروم ها و … می باشد که به سیگنال هایی که از سایت های دیگر به سایت خودتان می دهید گفته میشود. مهم ترین این فعالیت ها ساخت بک لینک و لینک بیلدینگ است.

بک لینک در سئو خارجی به چه معناست؟

بک لینک در دنیای سئو یکی از مهم ترین تکنیک ها می باشد. بک لینک همان ورودی لینک ها از سایتی به سایت شما می باشد یعنی لینک شما در صفحه سایت دیگری قرار داده شود. برای بهبود سئو سایت باید بک لینک هارا آنالیز کرده و از با کیفیت ترین بک لینک استفاده کرد. البته پس از آپدیت های متعدد گوگل کمی بک لینک جایگاه سابق خود را از دست داده اما هنوزم یکی از تکنیک های مهم سئو به شمار می رود.

انواع لینک ها در سئو خارجی

در لینک خارجی از میان بک لینک ها دو نوع آن بیشتر حائز اهمیت هستند که عبارت اند از لینک فالو (Follow) و لینک نوفالو (Nofollow) و اما دو لینک دیگر هم به مشا معرفی میکنیم:

. لینک فالو(Follow)  یا دوفالو (Dofollow) : لینک توسط موتورهای جستجو دنبال میشوند. قادر هستند اعتبار سایت مبدا را به سایت مقصد انتقال دهند.این لینک به عنوان امتیاز در نظر گرفته می شود و با وجود آنها سایت مقصد در موتورهای جستجو، رتبه بالاتری خواهند گرفت.

. لینک نوفالو (Nofollow) : همانطور که از اسم آن پیداست، این دسته از لینک ها توسط موتور جستجو دنبال نمیشوند و نقشی در افزایش رتبه سایت در موتورهای جستجو ندارند. این تگ برای این است که موتورهای جستجو این لینک هارا دنبال نکنند.

. لینک اسپانسر (sponsored) : لینک اسپانسر برای استفاده از لینک های حمایت مالی استفاده می شود. یعنی لینک هایی هستند که برای قرار دادن آنها پول گرفته می شود.

. لینک تولید شده توسط کاربر (UGC) : به لینک هایی که توسط کاربران در فضاهایی مانند فروم ها استفاده می شود.

تکنیک های سئو خارجی (Off-Page)

برای سئو کردن سایت و بهبود سئو باید از تکنیک های مختلفی استفاده کرد که یکی از آنها سئو خارجی سایت است. تکنیک های سئو خارجی را به شما معرفی میکنیم.

لیست محلی

سایت هایی که صنف کاری آنها با شما یکی باشند میتوانند باعث پیشرفت شما شود. پس همکاری با سایت های مشابه خودتان را انجام دهید.

بازایابی ویدئو (Video Marketing)

با استفاده از محتوای ویدیویی که تست های خودشو در مورد افزایش بازدید سایت پس داده میتوانید باعث افزایش بازدید سایت خود باشید.

اشتراک گذاری تصاویر

با استفاده از تصاویر در سایت میتوانید با اشتراک گذاری آنها و مشاهده آنها توسط دیگر کاربران و نظر دادن آنها و وارد شدن آنها به سایت.

بوک مارک کردن

بوک ‌مارک یا نشان کردن صفحات وب در مرورگرها، از تکنیک‌های خارجی سئو برای افزایش رتبه سایت است. برای این کار باید آخرین صفحات ایجاد شده را در سایت‌های بوک‌مارک قرار دهید. موتورهای جست‌وجو به مطالب این دسته از سایت‌ها امتیاز بالایی می‌دهند.

استفاده از لینک طعمه (Link Bite)

به محتوایی گفته می‌شود که برای دریافت لینک طراحی شده و باعث ترغیب و جذب بازدید کنندگان می‌شود. لینک طعمه، راه دیگری برای بهبود رتبه سایت در و از بهترین راه‌های کسب بک لینک، بدون جریمه شدن توسط گوگل است. هنگامی که مطلبی از سایر سایت‌ها کپی می‌کنیم، موتورهای جستجو با مشاهده مطالب کپی شده، فورا آنها را جریمه می‌کنند. بنابراین بهتر است منبع اصلی با یک لینک معرفی شود.  انجام این کار، محبوبیت سایت و افزایش ترافیک آن را به ‌دنبال خواهد داشت.

عضویت در شبکه های اجتماعی

امروزه با پیشرفت چشمگیر شبکه های اجتماعی یکی بهترین راه های تبلیغ در سئو خارجی سایت شبکه های اجتماعی می باشد. شما میتوانید با گذاشتن لینک و بلاگری در شبکه های اجتماعی کاربران را به سایت خود جذب کنید.

ثبت مقاله های نوشته شده

ثبت کردن مقاله های نوشته شده در سایتی مانند Ezine Go Article Now Public از تکنیک های سئو خارجی تلقی میشود.

کامنت گذاری حرفه ای

شما می توانید با کامنت گذاشتن در مقاله های مربوطه در سایت های دیگر به صورت حرفه ای و کنترل شده اسم سایت خود را تبلیغ کنید. فقط باید به صورت خیلی حرفه ای این کار را انجام دهید تا تبلیغ شما خیلی مشخص نباشد.

کلام آخر

همانطور که در این مقاله سعی شد سئو خارجی را به شما معرفی کنیم چندی از تکنیک های سئو خارجی را به شما آموزش دادیم. برای جواب دادن سوالات دیگر شما و آموزش های دیگر با سایت لینک وبو همراه باشید.

آخرین پست ها
سوال خود را بپرسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان سئو