دیجیتال مارکتینگ و اینستاگرام

دیجیتال مارکتینگ و اینستاگرام

فهرست محتوا

دیجیتال مارکتینگ و اینستاگرام؛امروزه کمتر کسی هست که دارای این شبکه های اجتماعی در موبایل خود نباشد،از کوچیک تا بزرگ فقط با کمی تخصص در موبایل دارای شبکه های اجتماعی می باشند.

و اما نام آشنا و بزرگ در این صنعت اینستاگرام می باشد.

شبکه پرطرفداری که اکثر افراد در آن فعالیت میکنند و دلیل آن دارا بودن امکانات بسیار و سرگرم کننده است که حتی دیده شده خیلی از افراد بیشتر وقت خود را در اینستاگرام می گذرانند.

اما اینستاگرام چه کاربردی دارد؟ آیا فقط برای اشتراک عکس و فیلم های خود افراد است تا با دیگران ارتباط برقرار کند؟

خیر. شما از اینستاگرام میتوانید استفاده بسیاری کنید و حتی از این شبکه پرطرفدار کسب درآمد هم بکنید!

بله، شما میتوانید با استفاده اینستاگرام کسب و کار خود را راه اندازی کنید و در آن محصولات خود را به راحتی بفروشید، آن هم بدون نیاز به پرداخت هزینه خاصی و در هر کجا و هر زمان، فقط با کمی تلاش و تبلیغات و دانستن تکنیک های مارکتینگ اینستاگرام

در ادامه چند مورد از مزیت ها و تکنیک های اینستاگرام مارکتینگ را به شما معرفی میکنیم پس با تیم لینک وبو همراه باشید.

مزیت ها:

پرطرفدار بودن و به سرعت دیده شدن

روزانه میلیون ها نفر در اینستاگرام فعالیت میکنند، میلیون ها پست و میلیون ها استوری در شبکه به اشتراک گذاشته میشود و البته میلیون ها نفر این محتوا ها را بازدید و لایک میکنند.

پس شما فقط با کمی رعایت کردن تکنیک و فعالیت میتوانید میلیون ها فرد را به پیج خود جذب کنید و محصولات خود را به آنها بفروشید.

تصویری بودن این شبکه

اینستاگرام مانند شبکه های اجتماعی دیگر مانند تلگرام نیست، در تلگرام شما قابلیت گذاشتن متن در کانال خود به صورت تکی هم هستید اما در اینستاگرام حتما باید مطلبی که ارائه میکنید دارای تصویر مشخصی باشد.

تصاویر در جلب احساسات افراد قدرت بسیار زیادی دارند و به راحتی باعث جلب توجه افراد و دقت آنها میشود.

رایگان بودن اینستاگرام

خوش بختانه برای استفاده از اینستاگرام نیاز به پرداخت هزینه نیست و شما میتوانید به صورت کاملا رایگان صفحه یا پیج خود را بسازید؛ البته توجه داشته باشید برای تبلیغات باید هزینه بپردازید.

دیجیتال مارکتینگ و اینستاگرام

راحت بودن رابط کاربری اینستاگرام

شما برای دیجیتال مارکتینگ و استفاده از اینستاگرام به تخصص خاصی احتیاج ندارید و به راحتی میتوانید محصولات خود را با چند کلیک به اشتراک بزارید.

محدود نبودن به مکان

شما با استفاده از اینستاگرام دیگر نیازی به خرید فروشگاه یا مغازه خود ندارید و می توانید به راحتی در منزل خودتان محصولات خود را بفروشید.

اینستاگرام دارای جنبه سرگرم کنندگی است

پلتفرم اینستاگرام فقط مختص فروش محصولات نیست و جنبه اصلی این شبکه پرطرفدار جنبه سرگرم کننده آن است و شما میتوانید از این جنبه به نحو احسنت استفاده کنید که در ادامه مقاله به این موضوع میپردازیم.

تکنیک های دیجیتال مارکتینگ با استفاده از اینستاگرام

هشتگ

کاربران برای اشتراک بولد کردن یا همان بزرگ کردن مطلب خاصی از هشتگ استفاده میکنند؛هشتگ ها در متن بیشتر پست ها وجود دارد و برای راحت تر دیده شدن آنها توسط دیگر کاربران طراحی شده اند.

برای مثال شما به پست خود هشتگ خاصی مانند #دیجیتال_مارکتینگ را اضافه میکنید.

کاربرانی که صفحه شمارا در اینستاگرام فالو یا دنبال نمیکنند با سرچ یا جستجو کردن این هشتگ میتوانند پست شمارا بین پست های این هشتگ ببینند

پس یکی از مواردی که حتما باید در گذاشتن پست های خود به آن توجه کرد اضافه کردن هشتگ مربوط به آن محصول یا پستی که به اشتراک میگذارید است. شما میتوانید در هر پست خود 30 هشتگ قرار دهید.

استفاده از جنبه ی سرگرمی اینستاگرام برای جذب مشتری

همانطور که در بالای به شما گفتم جنبه اصلی اینستاگرام سرگرم کردن کاربران است، اما شما میتوانید از این جنبه به نفع خود هم استفاده کنید.چجوری؟

فقط کافی است بین پست های فروش محصولات خود استوری های سرگرم کننده بگذارید تا بتوانید کاربران را هم سرگرم کنید و هم محصولات خود را به آنها بفروشید؛ فقط حتما به این نکته توجه داشته باشید که صفحه شما برای فروش محصولات است و نگذارید این استوری های سرگرم کننده از حد خود بگذرد تا افراد فقط برای سرگرم کردن خودشان صفحه یا پیج شمارا دنبال کنند.

دیجیتال مارکتینگ و اینستاگرام

تبلیغ و تبادل کردن پیج یا صفحه خود با دیگر پیج ها

شما میتوانید برای پیشرفت صفحه یا پیج خود از پیج های معروف تر دیگر بخواهید پیج شمارا تبلیغ کنند شما به آنها دایرکت میدهید و آنها هم پس از اشتراک تعرفه تبلیغات خود پیج شمارا تبلیغ میکنند.

در بعضی از موارد که ممکن است پیجی به اندازه شما دنبال کننده از شما به جای درخواست پول درخواست تبادل کند. اما تبادل یعنی چه؟

یعنی شما از پیجی میخواهید تا صفحه شما را تبلیغ کند و آن شخص به جای پول از شما میخواهد که شما هم صفحه او را تبلیغ کنید و به این فرآیند و تکنیک تبادل می گویند.

تازه نگه داشتن پیج خود

به این موضوع توجه ویژه ای داشته باشید که الگوریتم اینستاگرام به صورتی است که کاربرانی که فعالیتشان زیاد باشد و فعال باشند را بیشتر مطرح میکند به ویو پلیج شما با فعالیت زیاد بیشتر میشود پس حتما روزانه پست بزارید محصولات خود را تبلیغ و معرفی کنید تا پیج شما هر چه سریعتر معروف تر شود.

اعمال تخفیف

مشتری ها عاشق تخفیف هستن هیچ فرقی نداره چه محصولی لباس خوراک هرچی؛ بعضی از مشتری ها چند محصول شمارا پسند میکنند اما پول کافی برای خرید را در حال حاظر ندارند پس آن محصول را در اینستاگرام سیو میکنند. شما بعد از مدتی محصول را در استوری خود اعمال تخفیف میکنید و مشتری پس از دیدن تخفیف به سرعت اقدام به خرید آن میکند و حتی محصولات شما را به دوستان خود معرفی میکند به آن ها خبر تخفیف گذاشتن شما را می گوید.

اشتراک گذاری راحت بین کاربران در اینستاگرام

در اینستاگرام بر خلاف وبسایت های فروشگاهی برای اشتراک پست نیازی به رد و بدل کردن لینک های طولانی نیست؛کاربران میتوانند محصولات شما را به راحتی برای هم ارسال کنند و حتی آن را در استوری اینستاگرام خود قرار دهند و کاربران دیگر را به سمت شما جذب کنند.

دیجیتال مارکتینگ و اینستاگرام

استفاده از چالش های مختلف مانند قرعه کشی یا مسابقه

شما میتوانید هر چند وقت یکبار چالش های اینستاگرامی برگذار کنید و به کاربران جایزه بدهید.

یکی از معروف ترین آن ها تگ کردن دوستان کاربران شما توسط آن ها زیر پست قرعه کشی پیج شما است که شما از هر کدام از کاربران خود میخواهید مثلا 5 تا از دوستان خود را زیر پست شما تگ کنند و با استفاده از سایت های مختلف کامنت های خود را به قرعه بگذارید و به یکی از کاربران خود جایزه اهدا کنید.

اینفلوئنسر مارکتینگ

در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام اینفلوئنسر به افرادی گفته میشود که بسیار بین کاربران پرطرفدار هستند دنبال کننده های زیادی دارند به به دلیل ارتباط قوی آنها با مخاطبین خود بر تصمیم کاربران خود تاثیرگزار هستند.

این تکنیک یکی از بزرگترین تکنیک ها است که شما میتوانید به راحتی با دادن پیج خود به یکم شخص معروف در شبکه اجتماعی و تبلیغ او پیج خود را به سرعت پرطرفدار کنید.

شما حتی میتوانید خود یک اینفلوئنسر شوید از خود در سایتتان محتوا بگذارید و محصولات خود را معرفی کنید و رفته رفته طرفدار جذب کنید.

دیجیتال مارکتینگ و اینستاگرام

در این مقاله به شما مزیت ها و تکنیک های مهم دیجیتال مارکتینگ در اینستاگرام را توضیح دادیم شما با رعایت کردن تکنیک های گفته شده میتوانید در سریعترین زمان ممکن صفحه خود را پرطرفدار و محصولات خود را به راحتی بفروشید. امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید و جواب سوال خود را گرفته باشید.

پس حتما نظرات خود را در بخش نظرات به اشتراک بگذارید.

آخرین پست ها
سوال خود را بپرسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان سئو