تفاوت HTML و CSS چیست؟

تفاوت HTML و CSS چیست

فهرست محتوا

تفاوت HTML و CSS چیست؟ خب شما برای اینکه بدونید فرق این دوتا چیست ابتدا باید کاربرد html را بشناسید و بعد کاربرد css بشناسید.

HTML چیست؟

HTML مخفف Hyper Text Markup Language است. زبان استاندارد برای طراحی سایت است، که همه مرورگرها می توانند آن را بخوانند و ترجمه کنند که زبان Html است.

هنگامی که از یک صفحه وب بازدید می کنید، به عنوان مثال: بخش های منو، پاورقی، منوهای جانبی و غیره وجود دارد. در واقع می توان گفت که ساختاری وجود دارد، این ساختار که نمایانگر اسکلت و ساختار اصلی یک صفحه وب است. توسط Html ایجاد شده است.

آیا یادگیری HTML سخت است؟

خب دوستان هر دو HTML و CSS ساده ترین زبان هاهستند. از این طریق یاد می گیرید که به سرعت و به راحتی درآمد کسب کنید. تقریباً هر کسی یا هر سازمانی که دارای وب سایت باشد به کسی که در مورد HTML و CSS آگاه باشد نیاز ندارد.

می توانم بگویم ایجاد و طراحی صفحات با HTML و CSS مانند ایجاد یک فایل Word میباشد همینقدر آسون…

اما فراموش نکنید که در همه چیز حرفه ای باشید، حتی ساده ترین کارها هم نیاز به زمان زیادی دارد.

آیا یادگیری HTML و CSS برای طراحی سایت کافی است؟

نه. یادگیری HTML و CSS برای یک طراح سایت شدن کافی نمیباشد.

هر صفحه دارای دو بخش اصلی است، بک اند قسمتی است که کد نویسی است و کاربر آن را نمیبیند.فرانت اند قسمتی است که کاربر میتواند آن را ببیند.

خب با این حال میتوان فهمید که HTML و CSS بخشی از فرانت اند سایت را برعهده گرفته است.

در اینجا چند ابزار و فناوری های متداول مورد استفاده برای ایجاد یک وب سایت اصولی آورده شده است: البته باید بدانید که یادگیری همه آنها اجباری نیست. اما همه اینها نیازمند یادگیری HTML و CSS است.

HTML
CSS
PHP
mysql

Javascript

CSS چیست؟

CSS مخفف کلمه Cascading Style Sheet (CSS) است. css یک زبان طراحی صفحه وب برای ایجاد اطلاعات وب سایت است. css یکی از محبوب ترین ابزارها برای طراحی صفحات وب نوشته شده که با HTML،XHTML است و همچنین از زبان های برنامه نویسی دیگر مانند XML ، SVG و XUL پشتیبانی می کند.

کارایی CSS چیست؟

هدف از ایجاد CSS در واقع جدا کردن محتوا که با HTML نوشته شده است.که میتوان به تغییر طرح، رنگ، اندازه و فونت است اشاره کرد. این کار باعث افزایش سرعت سایت میشود، انعطاف بیشتر برای کنترل ویژگی ها ظاهری، امکان طراحی چندین صفحه با فرمت یکی و رفع پیچیدگی و کارهای تکراری طراحی وب سایت می شود.

برخی از کاربردهای CSS عبارتند از:

ساخت صفحه ریسپانسیو

تعیین کنده ارتفاع و عرض

انتخاب موقعیت متن،عکس و…

یک نمونه کد HTML و CSS به این شکل میباشد:

تفاوت HTML و CSS چیست؟

تفاوت HTML و CSS چیست

هر دو این ها یک زبان برنامه نویسی برای ساخت وب سایت است و همچنین می تواند در برنامه های کاربردی وب استفاده شود. با این حال، عملکرد، پیاده سازی، ویژگی ها و نحو آنها متفاوت است.

Warrington یک شرکت معتبر است که می تواند به شما در طراحی یک وب سایت عالی با استفاده از HTML و CSS به شما کمک کند.

دوستان ما در مقاله تفاوت HTML و CSS چیست را برای شما به صورت مختصر بگوییم برای دریافت اطلاعات بیشتر میتوانید وارد سایت w3schools شوید.


امیدوارم از خواندن این مقاله لذت برده باشید.

آخرین پست ها
سوال خود را بپرسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان سئو